Zmarł Franciszek Sośnik

Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci wieloletniego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Starych Siołkowicach Pana Franciszka Sośnika.

W naszej pamięci pozostanie nie tylko jako znakomity i wyczulony na potrzeby uczniów pedagog, ale też wytrwały działacz na rzecz kultury, sportu i turystyki.

Jego wielką pasją był region, w szczególności Chróścice i Siołkowice. Niestrudzenie prowadził badania nad historią tych wiosek i był skarbnicą wiedzy o dawnych mieszkańcach i zawiłych kolejach śląskich losów. Był autorem wielu artykułów przybliżających ciekawostki i ważne postacie lokalnej historii. Popularyzował też wiedzę o naszej okolicy w trakcie wielu wydarzeń kulturalnych i turystycznych. W 2015 r. opublikował „Kronikę wsi Chróścice” – efekt wieloletnich prac nad dziejami wsi i jej mieszkańców.

Aktywnie działał na niwie turystycznej. Współpracował z popielowską grupą „Wandrusie” w organizacji wycieczek w bliskiej okolicy, w kraju i zagranicą. Był niezastąpionym towarzyszem wędrówek pieszych i rowerowych, zawsze otwartym na nowe i interesujące miejsca oraz ludzi.

Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy współczucia i szczere kondolencje.

Zmarł Franciszek Sośnik

Wróć na początek strony