2010.09.24 - KONSULTACJE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

DSC04987-800.jpeg

 

   W dniu 24 września 2010 roku w Urzędzie Gminy w Popielowie odbyły się pilotowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości bezpłatne konsultacje, prowadzone przez pana Marka Jędrzejewskiego reprezentującego Stowarzyszenie „Promocja Przedsiębiorczości”. Projekt skierowany był dla przedsiębiorców oraz osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą. W trakcie konsultacji można było zgłębić wiedzę z zakresu:

•    podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej, w tym: obowiązkach podatkowych, zatrudnianiu pracowników, finansowaniu działalności i kontroli przedsiębiorstw, rezygnacji z prowadzenia działalności
•    możliwości uzyskania wsparcia finansowego poprzez pożyczki i dotacje na realizację projektów w latach 2007-2013 ze środków funduszy strukturalnych Unii Europejskiej i budżetu państwa oraz pozyskiwanie funduszy na utworzenie stanowisk pracy w ramach finansowania Powiatowego Urzędu Pracy.

    Podjęto również szereg innych tematów m.in. poinformowano przyszłych przedsiębiorców o danych teleadresowych instytucji otoczenia biznesu zrzeszających przedsiębiorców danej branży oraz o możliwości udzielenia wsparcia przez te instytucje, które posiadają bazy danych zawierające informacje o dłużnikach i potwierdzające wiarygodność partnerów gospodarczych.

Wróć na początek strony