10 - LECIE PARTNERSTWA Z BAD WURZACH

 

popielow herb - w 100.jpeg  10 – LECIA PARTNERSTWA
DELEGACJA GMINY POPIELÓW Z WIZYTĄ W
ZAPRZYJAŹNIONEJ GMINIE BAD WURZACH
herb Bad -Wurzach-100.jpeg


1.jpeg 2.jpeg

   W dniach od 21 do 24 października b.r. delegacja  z Gminy Popielów, w skład której weszli Wójt Gminy Pan Dionizy Duszyński, Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Kupczyk,  a także radni, sołtysi, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych oraz przedstawiciele gminnych jednostek OSP , udała się do Bad Wurzach, by tam wspólnie z władzami samorządowymi niemieckiej gminy uczcić jubileusz 10 – lecia partnerstwa i współpracy. Delegację z Polski uroczyście przywitał Burmistrz Bad Wurzach Pan Roland Bürkle.

3.jpeg

   Wójt Gminy Popielów, wspólnie z Burmistrzem Bad Wurzach mieli również zaszczyt wziąć udział w spotkaniu z Komisarzem Unii Europejskiej ds. Energii Panem Güntherem Öttinger. W trakcie spotkania poruszone zostały ważne kwestie związane z bezpieczeństwem energetycznym oraz ochroną środowiska naturalnego.

 4.jpeg 5.jpeg  Głównym punktem pobytu naszej delegacji w Niemczech była uroczystość odsłonięcia obelisku upamiętniającego 10 – rocznicę podpisania porozumienia o współpracy między gminami Popielów i Bad Wurzach. Ceremonia, która odbyła się na placu klasztornym w Bad Wurzach,  była wspaniałą okazją do podsumowania minionych 10 lat współpracy oraz do wyznaczenia kolejnych etapów i celów dalszego partnerstwa. Wójt Gminy Popielów Pan Dionizy Duszyński w przemówieniu skierowanym do władz samorządowych oraz wszystkich mieszkańców naszej zaprzyjaźnionej gminy podziękował za miniona dekadę oraz wyraził życzenie wielu kolejnych lat tak owocnej współpracy, która wspaniale służy społeczeństwu zarówno Popielowa, jak i Bad Wurzach. 6.jpeg  


7.jpeg W programie pobytu delegacji Gminy Popielów w Niemczech znalazło się również  zwiedzanie Monachium, fabryki BMW oraz bardzo ciekawy pokaz kunsztu ratowniczego, przeprowadzony przez strażaków z miejscowej jednostki OSP Ziegelbach. Ponadto przedstawiciele samorządu naszej gminy, mieli możliwość zwiedzić szkołę w Bad Wurzach i ustalić wstępne warunki wymiany międzyszkolnej z gimnazjalistami ze Starych Siołkowic.       

Wróć na początek strony