JUBILEUSZ 10 - LECIA ODDANIA DO UŻYTKU NOWEGO BUDYNKU PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W POPIELOWIE

IMG_3004-800.jpeg

 

   W dniu 5 listopada 2010 roku odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 10 – lecia oddania do użytku nowego budynku Publicznego Przedszkola w Popielowie. Nowoczesny i funkcjonalny obiekt został wybudowany z środków finansowych Polsko - Szwajcarskiej Komisji Środków Złotowych przyznanych Gminie Popielów po powodzi 1997 roku. W popielowskim przedszkolu uczą się dzieci z miejscowości: Popielow, Popielowska Kolonia, Lubienia, Stare Kolnie, Stobrawa i Rybna.


IMG_2991-800.jpeg  W obchodach jubileuszu udział wzięło wielu zaproszonych gości, m.in.: Poseł na Sejm RP Pan Ryszard Galla, Wójt Gminy Popielów Pan Dionizy Duszyński, Z-ca Wójta Gminy Popielów Pani Marieta Kupka, Radna Powiatu Opolskiego Pani Sybilla Stelmach oraz Przewodnicząca Zarządu Towarzystwa Społeczno Kulturalnego Niemców Gminy Popielów Pani Krystyna Glatki-Mika. W uroczystości udział wzięli również przedstawiciele gminnej oświaty oraz najmłodsi bohaterowie jubileuszu – uczniowie Publicznego Przedszkola w Popielowie.IMG_2993-800.jpeg

W trakcie spotkania Pan Poseł Ryszard Galla pogratulował, zwłaszcza tym najmłodszym mieszkańcom gminy, tak wspaniałej placówki oświatowej. Podkreślił również rolę, jaką w życiu przedszkolaków spełnia przedszkole i zatrudnieni w nim pedagodzy.

IMG_2997-800.jpeg  IMG_3013-800.jpeg Wójt Gminy Popielów, na ręce Dyrektora Publicznego Przedszkola w Popielowie Pani Krystyny Rychlik, złożył gratulacje dla wszystkich pedagogów zatrudnionych w popielowskim przedszkolu, podkreślając ich zaangażowanie i oddanie. Przypomniał, że w czasie ostatnich 10 lat udało im się wypracować swój styl i charakter pracy stawiając na profesjonalizm oraz dbając o to, by było to miejsce przyjazne dla dziecka, niepowtarzalne, cieszące się szacunkiem i wysoką rangą w środowisku. Podziękował także za energię i trud włożony w codzienną pracę, a także za troskę okazywaną dzieciom, dla których przedszkole jest przecież drugim domem.

    Podczas uroczystości uczniowie popielowskiego przedszkola zaprezentowali również program artystyczny.

IMG_3016-800.jpeg IMG_2987-800.jpeg IMG_2986-800.jpeg

IMG_2982-800.jpeg IMG_2980-800.jpeg

Wróć na początek strony