OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W KARŁOWICACH


Zdjęcie1311.jpeg   W dniu 10 listopada b.r. w Domu Kultury w Karłowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji 92 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wójt Gminy Popielów Pan Dionizy Duszyński, Zastępca Wójta Pani Marieta Kupka, Radna Rady Powiatu Opolskiego Pani Sybilla Stelmach, Radne Rady Gminy Popielów Pani Krystyna Uhryn i Jolanta Bernacka, a także członkowie i podopieczni Gminnego Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych z Prezesem Panem Janem Tokarczykiem na czele.
 
PB100620.jpeg   Wójt Gminy Pan Dionizy Duszyński, witając wszystkich zaproszonych gości oraz uczestników uroczystości, przypomniał jak ważna jest pamięć o trudnej i burzliwej historii naszego narodu. Bez wydarzeń sprzed 92 lat dziś nie mieszkalibyśmy przecież w wolnej i niepodległej Polsce. Spotkanie, z okazji Dnia Niepodległości, to również świetna okazja, by oddać hołd tym, którzy przed laty walczyli za wolność ojczyzny. Dlatego Pan Wójt podziękował zarówno członkom, jak i podopiecznym Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych za oddanie i poświęcenie, z którego teraz czerpać mogą najmłodsze pokolenia Polaków.

PB100614.jpeg Zdjęcie1331.jpegO artystyczną stronę uroczystości zadbali uczniowie i nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Dzierżona w Karłowicach, którzy przygotowali program poetycko – wokalny poświęcony tematyce patriotycznej. Poczęstunek przygotowała  z kolei karłowicka Rada Rodziców.

Wróć na początek strony