Spotkanie historyczne

 

Wczoraj w Kaniowie odbyło się spotkanie historyczne z bogatą historią miejscowości. W spotkaniu wzięli udział licznie zgromadzeni aktywni mieszkańcy Kaniowa oraz goście z terenu Gminy Popielów i obszaru LGD Stobrawski Zielony Szlak.

Wykład poświęcony początkom wsi sięgającym 1771 roku wygłosił pan Harry Lebich, autor książki „Kalejdoskop historycznego Kaniowa i okolic”, aktywny członek Koła Historycznego przy Gminnej bibliotece w Popielowie, a zarazem były mieszkaniec Kaniowa i skarbnica wiedzy o sołectwie. Wykład wzbogacił pokaz zdjęć i grafik ukazujących dawny Kaniów i jego dzieje.

Uczestnicy spotkania poznali też legendę „Jak Johana uratował jeleń”, która w bajkowej formie przybliża losy dawnych mieszkańców i początków osady Hirschfelde – Kaniów.

Wystawa i legenda w formie tablicy udostępnione są  w świetlicy wiejskiej w Kaniowie.  

Działanie mające na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej i wykorzystanie zasobów przyrodniczo-kulturowych, zostało współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania ,,Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach naboru „Promocja obszaru” ogłoszonego przez Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak

 

 

 

Wróć na początek strony